Mutfaklarımız…

Eğer küçük ya da bİraz dar bİr mutfağa sahİpseniz alternatİf dekoratİf çözümler İle mutfağınızı olduğundan çok daha genİş gösterebİlİr ve derİnlİk algısı katabİlİrsİnİz.

2018

Kapalı mutfak dolaplarına oranlar açık raf üniteleri mutfağınızı çok daha geniş gösterecektir, balkonunuzu katarak genişletmek veya bir bölme duvarı kaldırarak mutfağınızı genişletmeniz mümkün değilse, küçük ama akılcı detaylarla mutfağınızı olduğundan çok daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz. Özellikle küçük mutfak dekorasyonu ya da dar mutfak dolapları modelleri için alternatif arayanlara açık raf sistemlerini öneririrz.. Alçıpan ya da mobilyadan imal edilmiş duvar nişleri mutfağınıza derinlik katacaktır, dolayısıyla kapalı kasvetli dolaplara göre daha geniş gösteren bir duvar dekoru oluşturmalısınız.. Ayrıca gömme dolaplarda kullanışlı ve daha derin bölmeler oluşturma şansınız artar, böylece ekstra dolap tasarlamaya ihtiyaç duymadan alan tasarrufu sağlarsınız. Açık raf ünitelerini tercih ederken sofistike yaklaşımla göz yormayan saydam ya da oldukça açık tonlarla incelikle tasarlanan modelleri kullanarak göz yormayan bir mutfak projesi oluşturabilirsiniz.

Mutfak Çözümlerimiz…

Renklerden de yardım alın

Tavan tasarımından duvar ve döşeme zeminine kadar kaplama malzemelerine karar verirken, renk ve doku gibi unsurlar göz önünde bulundurmak gerekir.. Özellikle de küçük veya dar mutfaklar için açık renk tonları bir kurtarıcıdır. Nitekim açık renk tonların küçük alanları olduğundan çok daha geniş ve ferah gösterdiği muhakkaktır. Örnek olarak mutfağınızda kontrast renk kullanımları ile daha canlı ve dinamik bir atmosfer oluşturabilirsiniz.. Buna karşın siyah ve beyaz renkler soğuk bir atmosfer oluşturacaktır.. Renk dengesini göz önünde bulundurarak tek duvar daha sıcak bir renge boyanabilir.. Böylelikle de soğuk renklerle sıcak tonları bir araya getirerek aradığınız niteliklerde huzur veren sıcak bir atmosfer oluşturabilir, renk ve ton dengesi yakalayabilirsiniz. Eğer soğuk renklerin ağırlıklı kullanıldığı bir dekorasyona sahipseniz, sıcak renk dokunuşlarla o soğuk etkiyi kırabilir, mekanda bir renk dengesi yakalayabilirsiniz.