• Hemen Arayın: 0216 747 56 40      0532 612 77 85
  • Email: info@suatkaya.net
  • Çalışma Saatlerimiz: 09:00-18:00

Suat Kaya

İç mİmar SUAT KAYA.

İç Mimar Suat Kaya 93’Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık & Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra ‘96 yılında Anadolu Yakasının kalbi Bağdat caddesinde İstanbul ofisini açtı. Zaman içerisinde kişiye özel tasarımları modern ve lüks yaşamın gerektirdiği kalite konfor ve kullanışlılığı içinde barındıran mekanlar tasarlama konusunda uzmanlaştı. Suat Kaya İç Mimarlık ekibi, bir çok yerli ve yabancı müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini, kendi marka çizgisini bozmadan özgün tasarım fikirleri ile zamanında karşılaması ile kısa zamanda başarıya ulaşmıştır. 25 yıldan uzun süredir “İç Mimarlar Odası”na kayıtlı firma, İç Mimarlar Odası’nın ve mesleğin gerektirdiği amaç ve ilkelere uygun müşterilerine daima en kaliteli ve dürüst hizmeti hedefler.. Firma, enerjisini ve estetik anlayışını birbirilerinden özel seçkin müşterilerinden almaktadır. Firmada her proje kendine özgü, müşteri istek ve ihtiyaçlarının özenle sentezi yapılarak hazırlanır, tekrar tekrar değerlendirilir, müşteri ile revize edillerek her detay düşünülerek uygulamaya geçer. Ekip, 20 yılı aşkın bir süredir Suat Kaya’nın birebir takip ve kontrolünde, iş akış planı ve zaman çizelgesi doğrultusunda bir çok yurtiçi ve yurt dışı dekorasyon projesine imza atmıştır. ZEA Konut villa projelerine ek olarak, son iş yeri, ofis, mağaza, cafe & restaurant proje, fuar tasarım ve uygulamalarındaki başarılı çalışmaları dikkat çekmektedir. Suat Kaya iç mimarlık yoğun talep üzerine 2007 yılında mağazalar zinciri kuran Dubai ofisini, 2012 yılında ise Amerika Birleşik Devletleri’nde Design Workers & Co.Inc. adı altında şirketleşmiştir. Son yıllarda Kentsel dönüşüme de iç mimari hizmet verecek firma, “ZEA” adı altında yeni bir yapılanma aşamasında çalışmalarını sürdürmektedir.. ZEA, Lösev gibi bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almış, ve en önemlisi, her tür sosyal sorumluluk projelerine karşılıksız destek ve katkı vermeye de her zaman hazırdır.
İletİşİme geçİn
sk

Suat Kaya

Biyografi

  • İç mimari tasarım ve uygulama alanında 25 yılı aşkın süredir bir çok mekana hayat veren İç mimar & Tasarımcı Suat Kaya 1971 İstanbul doğumlu, BİLKENT üniversitesi güzel sanatlar fakültesi iç mimarlık bölümü ’93 mezunu…

Tasarımlarında “sadelik ve fonksiyonelliği” ön planda tutmayı tercih eden Suat Kaya, minimal çizgileri kendine göre yorumluyor ve bugüne kadar özgün birçok tasarıma imza atmış. Amerika’da tasarım üzerine birçok dalda çalışmış ve kendi çizgisinden ödün vermeyen yapısıyla mekanları kişilere göre “kristalize” ediyor ve mütevazi yaklaşımı konsepti belirlemede önemli rol oynuyor.
Gerek minimal gerek modern ve klasik dallarda çalışmalarını sürdüren iç mimarın çalıştığı oldukça geniş bir kadrosu ve atölyeleri bulunuyor. 2002 yılında GARBO firması kurucuları arasında olan tasarımcı’nın 1.Levent’teki butik showroom’da yer alan ürünleri de kendi tasarımlarından oluşuyor.

“Yeni Proje”lere hazır mısınız?

Bazı İşler

2014

 

Acarkent

Villa Projesi Arkın Ailesi

2009

 

Kemerburgaz Villa

Kemerburgaz Villa Tadilat & Uygulama / Peyzaj & Havuz

2010 - 2011

 

Zekeriyaköy Villa

Peyzaj ve Havuz

2008 - 2012

 

Dubai Mağaza

Birleşik Arap Emirlikleri Projeleri

2010

 

Studio Moderna Call Center Projesi

Dudullu

2003

 

National Alamo Merkez Ofis

Kavacık

1997

 

Dragos Daire Projesi

Dragos

2002

 

GARBO Mağaza Uygulama

Etiler

2004

 

Mikado Parke

Nispetiye Caddesi Mağaza Proje & Uygulama

2010

 

Göztepe Park Residence

Lojman Proje Tasarım & Uygulama - Dublex

2007

 

Göktürk Residence

Dublex Daire / Proje, Tasarım & Uygulama

2000

 

Moda Bagno & Interni Mağaza

Uygulama

kİmle çalışmalı?

  • İyi bir “İç Mimar”
  • Maliyet
  • Sözleşme

Birkaç aday seçin ve onlarla tanışmak için buluşma talep edin.
Bir tek bir iç mimar seçip kendinizi sınırlamayın; seçiminizi yapmadan önce birkaç iç mimar ile görüşün. Onlara tasarım istekleriniz hakkında detaylı bilgilendirme yapın, nasıl çalışmış olduğuna dair bir fikir edinin ve en önemlisi, çalışmaya başladığınız iç mimar ile sorunsuz bir şekilde çalışabileceğinizden mutlaka emin olun. Onlarla yakından çalışacaksınız, bundan dolayı ikili ilişkilere özen gösterin..

Bir iç mimara karar verdikten sonra ve sözleşme imzalamadan önce, ücretlerin nasıl yapılandırıldığını sorun. İç mimarlık firması sadece projelendirme fiyatı isteyebilir veya uygulama zamanı – malzeme maliyetinin üzerinden bir yüzde talep edebilir. Bu ücretlendirme politikasını başta konuşun. Diğer bir durum ise, sözleşmeden önce ayırdığınız uygulama bütçesini belirtin. Bu bütçe, mimarlara ödeyeceğiniz en yüksek değeri belirtir, bu sayede aşırı pahalı malzemeleri seçerek bütçenizi aşmayacağınızı garantilemiş olursunuz.

Sözleşme oluşturulduktan sonra, imzalamadan önce tüm hükümlerini anladığınızdan ve kabul ettiğinizden emin olun.

  • Mimarların, tasarım yaparken bütçenizi düşündüğünden emin olun.
  • İç mimarlardan memnun olan diğer insanlarla tanışabilirsiniz.
  • İyi bir uygulamacı biliyorsanız, size bölgenizdeki en iyi “iç mimar”ı önerebilir.

Uyarılar

Sadece düşük ücret talep ettiği için bir iç mimar seçmeyin. Sonu hüsranla bitebilir.

0

OFİS PROJELERİ

0

Ev ve VİLLA PROJELERİ

0

Otel & Restaurant Projelerİ

0

Mağaza Projelerİ